"НАШЕТО ДЕТСТВО" е некомерсиален проект, посветен на детството на хората от 1960-90-те години.
Той бе започнат от Вл. Кромбърг и Данаил Филипов. Сайтът стартира през м. октомври-декември 2006 год. и беше пуснат в мрежата на 12.01.2007 год. (което се счита за рождения му ден) "Нашето детство" придоби сегашния си вид благодарение на усилията на всички негови приятели!
Това не е много известна у нас песен (тя е част от драматизацията "Площадь картонных часов" - не присъства в едноименния анимационен филм). Много детска песен, която ми напомня някак си за "Сънчо". Аз я имах на плоча с песни на Шаински. В продължението е текста и превода.
Песничката "Чунга-Чанга" е "неуморно весела", по думите на едно познато хлапе. Бликащия оптимизъм от нея си е точно деЦки. Как да не се влюбиш. Мисля си, че Чунга-чанга е всъщност страната на детството ни. Или - ако на някой му се правят нескромни паралели - ей това наше кътче :). Направих и превод - не е кой знае какво - но, разбира се, може да се пее.
"Той е много забавно, още съвсем глупаво доверчиво кученце..." Песента "Пропала собака" е разплакала хиляди детски очи някога. И наистина, талантливо написаният текст на А. Лам и музиката на В. Шаински могат да трогнат не само чувствителните детски сърца, но и закоравелите души на възрастните.В това впрочем и сами може да се убедите, като видите видеоматериала в цялата статия.
А сега чуйте песента в изпълнение на очарователната Лена Могучева и ... ами хайде сами се досетете кой припява с малката Лена
Колко прави "две по две четири"? Не знаете А Владимир Шаински и Михаил Пляцковски знаят и са отговорили много мелодично. Ето как звучи верният отговор от устата на детския хор:
"Расвет чародей" е една от най-мелодичните песни на БДХ. Мелодичността впрочем е именно онова прекрасно качество в детското хорово пеене, което така много липсва особено напоследък в съвременната музика. Приятно слушане
Ако забележите някъде из сайта грешки (правописни, стилистични, логически...) можете да ни помогнете чрез връзка "Съобщете за грешка, оплачете се", която се намира под всяка статия в пълната версия на статиите (видима е само за регистрираните). Ако се отнася за конкретно изречение можете да селектирате определеният текст, след което да натиснете Ctrl+Enter. Ще се отвори прозорец, в който можете да напишете в какво се състои грешката (селектираният текст няма да се вижда в прозореца, но ще го получим в административния панел на системата).